Efsane Kaptan Jack Geri Dönüyor

Whoniverse’ün en ikonik karakterlerinden olan John Barrowman MBE daha ünlü ceketini giyiyor ve Kaptan Jack Harkness rolüyle Doctor Who’un yaklaşan festival özel bölümü için geri dönüyor.

Kaptan Jack, dizinin 12.sezon bölümlerinden “Judoon Kaçağı”nda, Doktor kaybolmadan önce ona iletmek için Yaz, Ryan ve Graham’a yaptığı uyarı ile sürpriz şekilde kısa süreliğine ortaya çıkmış ve izleyicileri oldukça heyecanlandırmıştı.

Yaklaşan ‘Dalekler’in Devrimi’ başlıklı özel bölümde Kaptan Jack, Doktor’un en korkulan ve tehlikeli düşmanlarından olan Dalekler’in de dahil olduğu rahatsız edici planı keşfederken ‘aileye’ yardım etmeye hazır olacak. On üçüncü Doktor uzay hapishanesine kapatıldığında, Kaptan Jack Dünya gezegenini kurtarmaya yardım edebilecek mi?

John Barrowman MBE, festival özel bölümünde geri dönmesi hakkında şunları söyledi: “Jack’in ceketini giymek ve Doctor Who’nun setine geri dönmek, tıpkı eve dönmek gibiydi. Kaptan Jack’i oynamak her zaman heyecan verici. O benim hayatımı değiştiren kalbime çok yakın karakter ve hayranların onu benim kadar sevdiğini bilmek onun dönüşünü daha da tatlı kılıyor. Umarım herkes Jack’in Onüç ile olan macerasından hoşlanır.”

Yapımcı Chris Chibnall ise Kaptan’ın dönüşüyle ilgili “Doctor Who festival özel bölümü bolca ziyafet anlamına geliyor ve John Barrowman’ın epik ve duygusal uzun metrajlı bölüm için Doctor Who’ya geri dönmesinden daha büyük ziyafet yok. 2020’nin katıksız saçmalıklarından kurtulabilecekse o da kesinlikle Kaptan Jack’tir. Dalekler dikkatli olun!” açıklamasını yaptı.

BBC Studios Yürütücü Yapımcısı Matt Strevens ise şunları ekledi: “Judoon Kaçağı” bölümünde baştan çıkarıcı şekilde kısa görünmenin ardından, John’u Kaptan Jack olarak tekrar ağırlamak büyük keyif ve heyecan. Doctor Who’nun en ikonik karakterlerinden olarak varlığı, bu festival özel bölümünü en başından ateşliyor.”

‘Dalekler’in Devrimi’ festival döneminde BBC One’da yayınlanırken Türkiye’deki izleyicileri ile BBC First’te buluşacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir